Požár stavební buňky

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

06.02.2017
Požár stavební buňky
Požár stavební buňky v neděli 5.února po 21 hodině uhasili společně profesionální a dobrovolní hasči během 20 minut. Škoda je 50 tisíc korun.
Požár plechové boudy o rozloze 4 x 4 metry jednotka HZS hl. m. Prahy ze stanice 4 Chodov a jednotka SDH Dolní Měcholupy likvidovaly jedním proudem vody. Před požárem buňka sloužila zaěstnancům kovošrotu jako odpočívárna. Plamenné hoření zničilo její vybavení (postel, lednici, mikrovlnku a další).
Požár se rozšířil na střechu vedle stojící unimo buňky. Sálavé teplo poškodilo optické kabely kamerového systému. Požár se mohl rozšířit i na zbytek unimo buňky, včasným zásahem hasičů se tak nestalo. Škoda, která požárem vznikla, je odhadnutá na 50 tisíc korun, zásahem bylo uchráněno cca 20 tisíc korun.
HZS Praha