Požár uvnitř mostního pilíře

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

07.02.2017
Požár uvnitř mostního pilíře
Požár si vyžádal jeden lidský život.
Hasiči z Holešovic 6.února 2017 po 8 hodině ranní likvidovali požár odpadu v technickém prostoru uvnitř mostního pilíře Hlávkova mostu, situovaného na pravém břehu řeky Vltavy. Přístup k ohni však nebyl jednoduchý. Nejdříve museli najít cestu přes rozkopaný ostrov a poté pomocí rozbrusu odstranit mříže, aby se dostali do prostoru o rozloze cca 30m2, evidentně užívaného jako obydlí lidí bez domova. Požár uhasili a místnost odvětrali.
Po uhašení požáru našli hasiči v technickém prostoru pilíře ohořelé torzo těla neznámého muže. Na místo byl přivolán koroner. Případ byl předán kriminální policii.
Při požáru byla poškozena povrchová úprava stěn technické mistnosti a izolační obklad potrubí pod mostovkou na ploše cca 1 x 1 m. Příčinou vzniku požáru bylo zavinění neznámou osobou. Škoda byla vyčíslena na 10 tisíc korun.
Pavlína Adamcová
HZS Praha