Požár vzduchotechniky způsobily mastné usazeniny v klimatizaci, škoda je 500 tis. Kč

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

30.01.2020 | Praha
Ve středu 29.1.2020 v 19:32 hod vyslalo operační středisko pražských hasičů jednotku z centrální stanice do ul. Pernerova na prověření kouře vycházejícího ze střechy administrativní budovy. Po příjezdu na místo si velitel zásahu vyžádal ještě jednotky z Holešovic a Strašnic. Průzkumem střechy a vnitřku budovy bylo zjištěno, že se jednalo o požár vzduchotechniky.
Na lokalizaci požáru byl nasazen 1 vodní proud C a pomocí rozbrusu hasiči rozebrali konstrukci vzduchotechniky a termokamerou vyhledávali skrytá ohniska požáru. Před příjezdem jednotek objekt samovolně opustilo zhruba 40 osob. Událost se obešla bez zranění a příčinou požáru bylo vznícení mastných usazenin v klimatizaci. Škoda byla předběžně vyčíslena na 500 tis. Kč.
Zdroj: HZS hlavního města Prahy