Pražští hasiči pomáhají v polní nemocnici v Letňanech

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

26.10.2020 | Praha/ Praha
Pražští hasiči pomáhají v polní nemocnici v Letňanech

V polní nemocnici, která byla vybudována na výstavišti v pražských Letňanech, pomáhají i hasiči z HZS hl. m. Prahy. U výstupu z lůžkové části nemocnice jsme vybudovali stanoviště dekontaminace, které bude sloužit k očistě všech zdravotníků, pomocného personálu a také vybraného materiálu. 

Nasazené stanoviště dekontaminace osob je pohotovostní zásobou Správy státních hmotných rezerv. V případě aktivace nemocnice ho budou nepřetržitě obsluhovat a dekontaminaci provádět minimálně 4 hasiči, pro které je připraveno i nezbytné zázemí.  

Dekontaminace je nutná s ohledem na to, že zdravotníci a další personál bude vycházet z infekčního prostředí lůžkové části do dalších prostor polní nemocnice.

Video zde:  Pražští hasiči pomáhají v polní nemocnici v Letňanech

Během víkendu také proběhlo seznámení jednotek pražských hasičů s polní nemocnicí. Hasiči si vyzkoušeli příjezdové cesty a nástupní plochy, provedl se také test protipožárního vybavení objektu. 

--

U pražských hasičů je k 26. říjnu 2020 celkem 37 pozitivně testovaných. Několik desítek lidí je v karanténě nebo nařízené izolaci. Do práce tak aktuálně nemůže přes sto lidí. Pomáhají nám dobrovolní hasiči, pečlivě trasujeme a testujeme. Od jara se uzdravilo už přes padesát hasičů.
Zdroj: HZS hlavního města Prahy