Pražští hasiči získali dvě prvenství v prestižní anketě Hasič roku 2016

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

13.04.2017
Pražští hasiči získali dvě prvenství v prestižní anketě Hasič roku 2016

Ve středu 12. dubna 2017 proběhl již osmý ročník slavnostního předávání cen nejlepším hasičům České republiky. V sedmi kategoriích si nejlepší profesionální hasiči, občanští zaměstnanci sboru i hasičští veteráni odvezli z TOP Hotelu Praha skleněné přilby jako ocenění jejich práce.
prilba-16.jpg

V nejprestižnější kategorii Hasič roku 2016 zvítězil pražský hasič prap. Harald Eppert z petřinské stanice ze směny B, který ve svém volnu zachránil lidský život.
ViewImage-aspx.jpg
Nejlepší zaměstnankyní roku 2016 se stala Markéta Zenklová, která pracuje na Oddělení zjišťování příčin vzniku požárů HZS hl. m. Prahy.

Hasiči ze směny C byli nominováni v kategorii Zásah roku 2016 za velmi náročný zásah u požáru střechy Národního muzea. Ze slavnostního vyhlášení si odvezli třetí místo.
g.jpg

Anketa Hasič roku je vyhlašována ministrem vnitra od roku 2009 a klade si za cíl ocenit nejlepší profesionální hasiče, jejich velitele, náročné zásahy, pracovní kolektivy, nově vzniklé projekty a občanské zaměstnance za uplynulý kalendářní rok.
f.jpg

Do galerie osobností je každý rok možné uvést osobnost, která zvláště významným způsobem přispěla k rozvoji Hasičského záchranného sboru České republiky.

Martin Kavka

HZS Praha