Pražští profesionální hasiči provádí vlastní testování antigenními testy už od podzimu 2020

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

04.03.2021 | Praha/ Praha
Pražští profesionální hasiči provádí vlastní testování antigenními testy už od podzimu 2020

Od podzimu 2020 provádí HZS hl. m. Prahy vlastní antigenní testování svých příslušníků a zaměstnanců. Testování probíhá pravidelně buď z preventivních důvodů nebo po vyhodnocení trasování, které děláme při každém kontaktu s pozitivní osobou. Testuje se také po nahlášení příznaků od příslušníka či zaměstnance. 

IMG_1667.jpg

Vybrané skupiny, jako jsou operační středisko, chemická služba nebo velící důstojníci, jsou testováni v pravidelných intervalech, abychom minimalizovali riziko zavlečení a předešli případným personálním problémům na těchto oddělení. Zbytek výjezdové části podléhá důkladnému trasování a na jeho základě i testování příslušníků.

Po Vánocích proběhlo u pražských profesionálních hasičů masivní testování všech příslušníků a zaměstnanců. 

I díky systému vlastního testování u HZS hl. m. Prahy evidujeme v těchto dnech necelé tři desítky pozitivně testovaných příslušníků, což je méně než při jarní a podzimní vlně, kde jsme měli až 50 nakažených hasičů. 

Denně vyhodnocujeme nákazovou situaci a důsledně trasujeme všechny kontakty s pozitivními osobami. Na základě výsledků ihned přijímáme razantní opatření. 
Zdroj: HZS hlavního města Prahy