Při požáru autoservisu v Čakovicích vznikla několikamilionová škoda

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

09.03.2021 |  Čakovice/ Praha
Při požáru autoservisu v Čakovicích vznikla několikamilionová škoda
V pondělí 8.3.2021 v 6:00 hod byl na operační středisko pražských hasičů nahlášen požár autoservisu v ul. Řepová v Čakovicích. Na místo vyjely ve II. stupni požárního poplachu 2 profesionální, 5 dobrovolných jednotek a chemická služba z Petřin.

Objekt o rozměru 30 x 10 m byl zasažen v plném rozsahu a během zásahu došlo k propadu střechy. Nasazeno bylo celkem 6 vodních proudů C v dýchací technice. Uvnitř budovy bylo nalezeno několik tlakových lahví, které byly vyneseny ven a ochlazeny.

Lokalizace byla ohlášena v 6:45 hod a 2 osoby byly předány do péče ZZS HMP. Následovalo dohašování, ochlazování a rozebírání konstrukce objektu. Po 7. hodině došlo ke střídání sloužících hasičů.

Vzhledem k velikosti objektu a jeho vybavení se škoda bude pohybovat v řádu milionů korun. V odpoledních hodinách na místě proběhne došetření příčiny.

Video zde: Požár autoservisu v Čakovicích způsobil několikamilionovou škodu

Předběžná škoda byla vyčíslena na 10 mil. Kč.
Zdroj: HZS hlavního města Prahy