Při požáru bytu v Hostivaři hasiči zachránili 12 osob

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

24.03.2017
Při požáru bytu v Hostivaři hasiči zachránili 12 osob

Šest jednotek pražských hasičů zasahovalo od 21:30 hodin ve čtvrtek 23.03.2017 u požáru bytu v Horolezecké ulici v Hostivaři. 

xxxx.jpg

Po příjezdu první jednotky na místo byl byt zasažen požárem v plném rozsahu požárem. Hasiči ihned zahájili záchranu osob z obytného domu a prováděli hašení požáru 1C proudem. 

Hasiči z domu zachránili pomocí vyváděcích masek celkem devět dospělých osob a tři děti. Deset lidí se nadýchalo zplodin hoření a bylo předáno do péče ZZS.  

Panelový dům měl celkem šest nadzemních podlaží. Požárem byla bytová jednotka zcela zničena. Zplodiny hoření poškodily malbu stěn, stropů a vstupních dveří bytových jednotek ve společných prostorách domu v dalších patrech, došlo také k poškození fasády. Hasiči prostory domu odvětrali pomocí přetlakové ventilace.  

Jednotky dostaly požár pod kontrolu asi 30 minut po příjezdu. Likvidace události byla ohlášena ve 23:17 hodin. Během pátečního dopoledne proběhne na místě další šetření příčiny vzniku požáru za účasti hasičských a policejních vyšetřovatelů. Příčina vzniku požáru je tak stále v šetření. 

Martin Kavka

Tiskový odborných

HZS Praha

Foto: HZS Praha