Při požáru plachty na lešení v hotelu v centru Prahy bylo evakuováno 72 osob

HZS Praha //Žhavé aktuality/Z regionů

25.07.2017
Při požáru plachty na lešení v hotelu v centru Prahy bylo evakuováno 72 osob
Od 20:39 hodin dne 24.07.2017 zasahovalo pět jednotek pražských hasičů z centrální, holešovické, strašnické, krčské a petřinské stanice u požáru plastového zakrytí lešení na vnější straně fasády hotelu na Václavském náměstí v Praze 1. Hasiči na místo přijeli za 5 minut od ohlášení události. Průzkumem bylo zjištěno, že se požár kabelových rozvodů na fasádě rozšířil na plastové zakrytí lešení v její těsné blízkosti. Plameny hasiči rychle uhasili pomocí 1 C proudu a dýchací techniky z automobilového žebříku. 
K.jpg 

Plamenné hoření se do části hotelu nerozšířilo, ale zplodiny hoření pronikly do všech pater. Velitel zásahu proto nařídil evakuaci přítomných 72 hostů z celkového počtu 127 ubytovaných. Pomocí vyváděcích masek bylo zachráněno 8 osob. Všechny evakuované hosty hasiči předali přivolané ZZS, která provedla jejich preventivní kontrolu. Při požáru nebyl nikdo zraněn a část evakuovaných hostů nalezla útočiště v recepci sousedního hotelu. 
Během požáru se v budově aktivovalo samočinné požární hasicí zařízení. Hasiči ve spolupráci s ostrahou provedli uzavření přívodu vody, aby zabránili dalším škodám. Po odvětrání všech pater hotelu byli hosté vpuštěni pro osobní věci do svých pokojů, ve spolupráci s recepcí hotelu a pod dohledem PČR a hasičů. S ohledem na přítomný zápach zplodin hoření v části hotelových pokojů musel majitel hotelu najít náhradní ubytovaní v nezasažených částech budovy a u partnerské ubytovací sítě. 
 
KK.jpg

Vyšetřovatel na místě zjistil, že oproti původní informaci nezačalo hořet v suterénu, ale ve čtvrtém patře. Hořící plastové části odkapávaly kabelovým kanálem do spodních částí a následně se rozšířilo plamenné hoření na plastové zakrytí lešení. Rozsah škod a přesná příčina požáru bude předmětem dalšího šetření v dopoledních hodinách. Zásah byl ukončen ve 22:44 hodin. 
 
Zdroj:
Martin Kavka – tiskový mluvčí  HZS Praha,
Foto:HZS Praha