Při požáru ve spalovně v Malešicích byl vyhlášen třetí stupeň poplachu

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

22.10.2021 | Praha 10/ Praha
Při požáru ve spalovně v Malešicích byl vyhlášen třetí stupeň poplachu


Ve středu 20.10.2021 v 15:11 hod přijala tísňová linka 112 hlášení o požáru ve Spalovně Malešice v ulici Průmyslová. Na místo bylo postupně vysláno 10 profesionálních (včetně tří podnikových) a 9 dobrovolných jednotek. Chemická služba z Petřin a Chemická laboratoř Kamenice prováděla měření škodlivin v ovzduší.
Ve spalovně došlo k požáru odstavené technologie na čištění spalin v pěti patrové technologické budově o rozměru 30 x 40 m, která procházela rekonstrukcí technologií. S ohledem na počet jednotek byl vyhlášen třetí stupeň poplachu.

Hasiči zasahovali v několika úsecích vnitřkem budovy i po výškové technice. Chemická služba proměřila ovzduší v několika zasažených částech Prahy (např. Dolní Počernice, Černý Most, Satalice, Vinoř, Kyje) s negativním výsledkem. Po dobu zásahu byl však ve zmíněných oblastech cítit zápach po požáru a obyvatelům bylo doporučeno nevětrat.

P-spalovna_019.JPG

FOTOGALERIE

 

Plameny hasiči dostali pod kontrolu před 17. hodinou, požár se nešířil a zplodiny hoření unikaly do ovzduší jen minimálně. Následovalo dohašování skrytých ohnisek a kontrola termokamerou.

Na místo požáru přijel primátor prahy Zdeněk Hřib a generální ředitel HZS ČR, generálmajor Vladimír Vlček. Ten ocenil zásah hasičů jako rychlý, účinný a velmi dobře vedený. Hasičům poděkoval i ředitel spalovny Malešice.

Škoda se odhaduje na stovky miliónů korun, příčina bude předmětem zítřejšího došetření.
Zdroj: HZS hlavního města Prahy