Rozsáhlý požár plastů v průmyslovém areálu v Praze 15 likvidovaly profesionální i dobrovolné jednotky

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

11.05.2020 | Praha 15/ Praha
Rozsáhlý požár plastů v průmyslovém areálu v Praze 15 likvidovaly profesionální i dobrovolné jednotky

Je i video...

V neděli 10. května 2020 pár minut po 2. hodině ranní operační středisko pražských hasičů přijalo hlášení o požáru zhruba 50 tun odpadu v kovošrotu v ulici Ke Kablu v Praze 15.  Na místo byl vyslán větší počet jednotek. 

Video zde: Rozsáhlý požár plastů v průmyslovém areálu v Praze 15 likvidovaly profesionální i dobrovolné jednotky

Po příjezdu první jednotky na místo bylo zjištěno, že se na místě nachází celkem 150 tun plastu, požárem bylo zasaženo 50 tun a ohrožena cisterna s 20 tis. litry nafty a přilehlá hala. Zásah byl rozdělen do 5 požárních úseků a probíhal v dýchací technice, část proudů byla vedena pomocí výškové techniky. Cisternu s naftou se podařilo ochladit a uchránit.


Chemická služba prováděla kontrolní měření koncentrací škodlivin v ovzduší. Naměřené hodnoty nepřekročily nebezpečnou mez.

Na místě zasahovali hasiči z 8 profesionálních a 11 dobrovolných stanic, chemická služba z Petřin, 3 jednotky podnikových hasičů, 2 jednotky ze Středočeského kraje, Policie ČR, ZZS HMP a ČČK.

IMG_6775.heic.jpeg

U zásahu bylo použito celkem 10 vodních proudů C a byli lehce zraněni 2 hasiči, kteří pokračovali v zásahu. Kolem 4. hodiny ranní se plameny nešířily, hasiči dohašovali a rozhrabávali odpad do sedmi ráno. Na místě pak proběhlo došetření požáru za účasti hasičských a policejních vyšetřovatelů. 

Hasičský vyšetřovatel už v noci odhadl škodu na několik miliónů korun, rozsah škod bude upřesněn po konzultaci s majitelem objektu. Prověřujeme, zda k požáru nedošlo nedbalostí. Konečné výsledky šetření předáme policejním vyšetřovatelům. 

Jednotky se na místo vrátí kolem oběda na závěrečnou dohlídku požářiště. 
Zdroj: HZS hlavního města Prahy