Rychlým zásahem hasičů a zaměstnanců letiště bylo zabráněno mnohamilionovým škodám na historických letadlech

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

11.03.2021 | Praha/ Praha
Rychlým zásahem hasičů a zaměstnanců letiště bylo zabráněno mnohamilionovým škodám na historických letadlech

Je i video...

V 8:44 hod ve čtvrtek 11.3.2021 byl pražským hasičům na operační středisko nahlášen požár hangáru na letišti na Točné. Na místo byli vysláni hasiči z 5 profesionálních a 7 dobrovolných jednotek, včetně chemické služby z Petřin. Byl vyhlášen II. stupeň poplachu a za 10 minut byla na místě první jednotka, která zjistila, že se jedná o hangár o velikosti 200 m2, který byl zasažen plamenným hořením na jedné stěně a na střeše. Požárem byl zasažen také přilehlý dřevěný přístřešek.

Video zde:  Rychlým zásahem hasičů a zaměstnanců letiště se podařilo zabránit mnohamilionovým škodám na historických letadlech...

Před příjezdem jednotek hasičů objekt opustilo 7 osob a zaměstnanci byla vytažena 3 historická letadla, dalších 5 letadel pomohli evakuovat hasiči a tímto rychlým zásahem zaměstnanců na letišti a hasičů bylo zabráněno mnohamilionovým škodám. Na místo byla preventivně vyslána ZZS HMP a Policie ČR zajišťovala přístupové cesty pro zasahující hasiče.

Místo zásahu bylo rozděleno na 3 úseky a hašení probíhalo pomocí 5 vodních proudů, z čehož 2 po výškové technice. Během zásahu nebyl nikdo zraněn. V 9:45 hod byl požár pod kontrolou a následovalo dohašování, rozebírání konstrukce a kontrola termokamerou. Plameny byl tedy zasažen pouze hangár a přístřešek. Odhadovaná škoda je prozatím vyčíslena na 1 milion korun. Příčina je v tuto chvíli zatím v šetření a v odpoledních hodinách budou provedeny dohlídky na požářišti.

Zdroj fotografií: HZS HMP a PČR
Zdroj: HZS hlavního města Prahy