Sedm jednotek zasahovalo u požáru jednopodlažní budovy v pražských Vršovicích

HZS Praha/Žhavé aktuality/ Z regionů

21.11.2017
Sedm jednotek zasahovalo u požáru jednopodlažní budovy v pražských Vršovicích
ViewImage-(10).jpg
Dne 20.11.2017 od 20:46 hodin zasahovalo celkem šest jednotek pražských hasičů a jedna jednotka HZS SŽDC u požáru jednopodlažní, částečně devastované budovy u železniční tratě poblíž ulice Nad Slávií.
ViewImage-(11).jpg

Podle prvotních informací bylo nutné také prověřit, zda se v objektu nenachází osoby bez domova, které v budově přespávají. Hasiči pracovali v dýchací technice a pomocí celkem pěti C proudů dostali plameny pod kontrolu v 21:38 hodin.
ViewImage-(12).jpg
Následovalo rozebírání konstrukce střechy a dohašování ohnisek uvnitř budovy. Na pomoc si velitel zásahu povolal také dobrovolnou jednotku z Dolních Měcholup. Hasiči během celého zásahu vyhledávali případné osoby, které by se mohly v objektu nacházet. Z budovy byla zachráněna tři koťata, nikdo nebyl zraněn.
ViewImage-(13).jpg
V době požáru drželi pohotovost na svých stanicích i dobrovolní hasiči jako záloha. Železniční trať vedle budovy zasažené požárem byla uzavřena asi hodinu.

S ohledem na značnou devastaci objektu ještě před požárem budou škody minimální. Příčina požáru je předmětem dalšího šetření.
 
 
 
Zdroj:
Martin Kavka – tiskový mluvčí  HZS Praha,
Foto:HZS Praha