Sedm jednotek zasahovalo v Praze u úniku chlóru v chemické výrobě v Komořanské ulici

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

12.12.2017
Sedm jednotek zasahovalo v Praze u úniku chlóru v chemické výrobě v Komořanské ulici

Dne 11.12.2017 v 15:22 hodin došlo v ulici Komořanská k úniku chlóru z poškozeného ventilu speciálního kotle v chemické výrobě soukromé firmy. Na místo postupně vyjely jednotky z Modřan, Strašnic, Radotína, Krče, Petřin, Chodova a centrální stanice.
Tisk_Pu011.JPG
Hasiči zasahovali v chemických oblecích a dýchací technice, pomocí vodní mlhy zkrápěli chlórový mrak tak, aby neunikl z objektu výrobny. Během zásahu požádal velitel o uzavření ulice Komořanská a vymezil nebezpečný prostor. Policisté také informovali obyvatele o případném nebezpečí.

Tisk_Pu010.JPG

Byl zřízen štáb velitele zásahu a dekontaminační pracoviště. Na místě bylo v záloze několik vozů ZZS, nikdo však nemusel být ošetřen. Hasiči z objektu preventivně evakuovali asi stovku zaměstnanců. Po celou dobu zásahu bylo chemickou službou pražských hasičů monitorováno okolí místa úniku, k případu se také dostavila zástupkyně Odboru životního prostředí Magistrátu hl. m. Prahy.

Tisk_Pu027.JPG

Po 17:00 hodině byla ulice Komořanská opět průjezdná a měření výskytu chlóru v ovzduší potvrdilo, že nebezpečná mez již není překročena. Mrak chlóru se hasičům podařilo udržet v areálu podniku.

Po 18:00 hodině byl případ předán majiteli a Policii ČR. Proč k úniku došlo bude předmětem dalšího šetření.

 

Zdroj:

Martin Kavka – tiskový mluvčí HZS Praha,

Foto:HZS Praha

 

FOTOGALERIE