Štědrý den 2020 u pražských hasičů

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

25.12.2020 | Praha/ Praha
Štědrý den 2020 u pražských hasičů

Ani letošní Štědrý den se neobešel bez nutného zásahu pražských hasičů.
První výjezd byl vyhlášen stanici na Petřinách v 6:42 hod. a poslední ve 23:00 hod. stanici v Holešovicích. Celkem vyjela sloužící směna B k 18 případům, z toho 4 x se jednalo o planý poplach a 4 x o požár.

Během dne hasiči otevírali byty, měřili koncentrace plynu, asistovali Policii ČR a vyprostili pomocí rozbrusu osobu z kontejneru. Dvakrát vyjeli k zakouřeným budovám, kde se nakonec jednalo o spálené potraviny.
Avšak i přes všechna varování, rady a doporučení museli hasiči likvidovat 2 požáry související s Vánocemi.

Těsně před 19. hodinou vyjely jednotky k hlášenému požáru vánočního stromečku v bytě v ul. Pasteurova v Krči. Stromek byl sice částečně uhašen ještě před příjezdem jednotek, i tak ale vznikla škoda zhruba 100 tis. Kč na vybavení bytu a pro uživatele bytu byla preventivně zavolána ZZS HMP. Požár způsobila prskavka.

K dalšímu požáru vyjeli hasiči o hodinu později do ul. Na slupi na Vyšehradě. Zde se jednalo o menší požár v koupelně a i v tomto případě velitel zásahu nechal preventivně zavolat ZZS HMP kvůli dítěti. Požár byl způsoben pouštěním skořápek se svíčkami ve vaně a zde vznikla škoda 30 tis. Kč.

V roce 2019 hasiči v Praze na Štědrý den vyjeli k 25 případům, z toho bylo 11 požárů, přičemž 1 souvisel s Vánocemi (požár adventního věnce). Letos bylo případů tedy o něco méně, ale jako každý rok jsme se stali nutnými hosty Štědrého večera kvůli otevřenému ohni.
Zdroj: HZS hlavního města Prahy