U požáru haly na výstavišti v Letňanech zasahovalo 14 jednotek hasičů

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

02.07.2021 | Praha 18/ Praha
U požáru haly na výstavišti v Letňanech zasahovalo 14 jednotek hasičů

V pátek 2.7.2021 v 4:25 hodin vyjely jednotky pražských hasičů do areálu výstaviště v pražských Letňanech k požáru haly, kde probíhala výstava outdoorového vybavení.
Po příjezdu bylo zřejmé, že byla plameny hala zasazena v plném rozsahu v délce asi 150 metrů. Na místě byl vyhlášen 3. stupeň poplachu s ohledem na přítomnost 14 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů.
Během zásahu se část haly zřítila, vedlejší haly se však podařilo před plameny ochránit. V 5:40 byl požár pod kontrolou. Chemici pražských hasičů nenaměřili v obytných částech Letňan nebezpečné koncentrace škodlivin v ovzduší.
Při požáru se nikdo nezranil, hasičský vyšetřovatel odhadl předběžně škodu na 150. milionů korun. Příčina požáru se vyšetřuje.
Na místě v 6:30 hodin zůstala část jednotek. Dohašují skrytá ohniska.

Zdroj: facebook HZS Praha