U požáru haly v Praze 9 se během zásahu zřítila střecha VIDEO-FOTOGALERIE

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

13.11.2018
U požáru haly v Praze 9 se během zásahu  zřítila střecha   VIDEO-FOTOGALERIE

pozar-dum1.jpg
V pátek 9. listopadu 2018 vyslalo operační středisko šest profesionálních a pět dobrovolných jednotek k požáru haly v ulici Kolbenova v Praze 9. První jednotka na místo dorazila v 20:26 hodin. Po příjezdu bylo zřejmé, že objekt bývalého trampolínového centra je zasažen na ploše 30 x 50 metrů v plném rozsahu.

dddddhl.jpg

Hasiči na likvidaci požáru nasadili celkem 4 proudy z výškové techniky. V 20:55 hodin došlo ke zřícení části střechy haly, ve které hořel převážně molitan a vybavení sportovního centra. Dle sdělení majitele objektu se uvnitř nikdo nenacházel, lanové centrum bylo tři týdny mimo provoz.

dddddddd.jpg

Během celého zásahu prováděli chemici pražských hasičů a laboratoře z Kamenice měření koncentrací nebezpečných látek v ovzduší s negativním výsledkem. Na místo si velitel zásahu povolal Český červený kříž, který zajistil pro zasahující hasiče zázemí.

ss.jpg

Asi po 90 minutách od vzniku požáru se plamenné hoření dále nešířilo, nicméně stále hrozilo zřícení jižní štítové stěny haly. Proto na místo velitel zásahu povolal těžkou techniku Záchranného útvaru ze Zbirohu a statika. Byl také vypnut plyn do objektu. Po zhodnocení stavu stěny v 00:50 hodiny bylo rozhodnuto, že stržení je v tuto chvíli riskantní. O dalším řešení stavu budovy rozhodne statik během následujících dnů. 

as.jpg
 

Postupně na místě zasahovalo šest profesionálních a deset dobrovolných jednotek, tedy asi 80 hasičů. Vyšetřovatel odhadl škodu na 20 milionů korun, příčina požáru se vyšetřuje. V 01:00 hodin na místě zůstala dvě hasičská družstva a výšková technika na dohašování. Pak byl prostor předán PČR.

VIDEO

Zdroj:

Martin Kavka – tiskový mluvčí HZS Praha,
Foto/Video:HZS Praha, odd.dokumentace

 

FOTOGALERIE

sssss.jpg