U požáru střechy školy v pražských Čimicích zasahovalo osm jednotek hasičů

HZS Praha //Žhavé aktuality/Z regionů

20.04.2017
U požáru střechy školy v pražských Čimicích zasahovalo osm jednotek hasičů
Ve středu 19.04.2017 ve 21:41 hodin vyjelo osm jednotek hasičů k požáru střechy školy v ulici Libčická v pražských Čimicích. Původní hlášení o údajném požáru solárních panelů se nepotvrdilo. 
ViewImage.jpg
Během zásahu bylo zjištěno, že nehoří solární panely, ale speciální “světlovody” určené k přírodnímu osvětlení části budovy školy na ploše střechy v délce asi 10 metrů. Hasiči použili na likvidaci požáru 1 C proud v dýchací technice. Dále se ujistili, že se v budově školy nevyskytují žádné osoby. 
Požár byl lokalizován za 16 minut, jednotky tak uchránily značné materiální hodnoty. Na místo byli preventivně povoláni zaměstnanci pohotovostní služby PRE, a.s.
ViewImage-(5).jpg
Hasiči následně vyhledávali skrytá ohniska pomocí termokamery a rozebírali ohořelé zbytky střešní konstrukce. Během zásahu se lehce zranil jeden ze zasahujících hasičů (tržná rána na ruce), který byl odvezen ZZS k ošetření do nemocnice. 
Na místě zasahovalo pět profesionálních a tři dobrovolné jednotky. Rozsah škod a přesnou příčinu požáru budou zkoumat vyšetřovatelé pražských hasičů během čtvrtečního dopoledne. 
 
Martin Kavka
Tiskový mluvčí
HZS Praha
Foto: HZS Praha