U požáru v Praze 8 zasahovalo šest profesionálních a sedm dobrovolných jednotek

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

30.01.2018
U požáru v Praze 8 zasahovalo šest profesionálních a sedm dobrovolných jednotek

17_e02a98b6_pozar.jpgV 17:50 hodin dne 29.1.2018 vyjelo postupně šest profesionálních a sedm dobrovolných jednotek do ulice Čimická v Praze 8 k požáru provizorních dřevěných přístřešků a dílen v těsné blízkosti autodílny a rodinného domu. Na místo přijela jako první jednotka z Holešovic pět minut po ohlášení požáru. Plamenným hořením byl zasažen prostor mezi obytným domem a rodinným domem, vedle autodílny. 

qqq.jpg

V prostoru byly dřevěné provizorní přístřešky, které plameny zachvátily v plném rozsahu. Zplodiny hoření a sálavé teplo poškodily fasádu vedlejšího pěti patrového obytného domu. Plameny se pak rozšířily na střechu a do podkroví jednopodlažního rodinného domu. Hasiči na likvidaci požáru nasadili celkem 8 C proudů a zasahovali v dýchací technice. Část dobrovolných jednotek bylo v pohotovosti na svých základnách. 
qqqqqq.jpg

Požár se podařilo dostat pod kontrolu po více než dvou hodinách, následovalo rozebírání střešní konstrukce a plechové krytiny střechy domu. Postupně docházelo k redukci jednotek na místě. Z obytného domu odešlo před příjezdem hasičů několik nájemníků, rodinný dům pak opustila jeho majitelka. Při požáru se nikdo nezranil, ZZS byla na místě po celou dobu zásahu z preventivních důvodů. Hasiči z objektu vynesli několik propan-butanových tlakových lahví, které následně ochlazovali. 
rt.jpg

Velitel zásahu požádal PČR o uzavření celé komunikace z důvodu většího množství techniky na místě a s ohledem na zajištění průjezdnosti hasičských vozidel. Na místě pracovali hasičští a policejní vyšetřovatelé, rozsah škod a příčina vzniku požáru bude předmětem dalšího šetření v průběhu úterního dopoledne

 

Zdroj:

Martin Kavka – tiskový mluvčí HZS Praha,

Foto:HZS Praha, odd.dokumentace

 

FOTOGALERIE

qqqqqqq-(1).jpg