V Museu Kampa hořela technická místnost

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

15.07.2020 | Praha/ Praha
V Museu Kampa hořela technická místnost

V Museu Kampa hořela technická místnost, zplodiny hoření pronikly do části výstavy obrazů.

Ve středu 15.7.2020 ve 14:17 hod přijala tísňová linka Krajského operačního a informačního střediska HZS hl. m. Prahy hlášení o požáru v technické místnosti vedle Musea Kampa v ulici U Sovových mlýnů.

Video zde: V Museu Kampa hořela technická místnost

Na místo byli vysláni postupně hasiči z centrální, chodovské a smíchovské stanice, chemická služba z Petřin a jednotka Hasičského útvaru ochrany Pražského hradu. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o požár elektrických rozvodů v technické místnosti o rozměru cca 8 x 3 m. Hašení probíhalo pomocí CO2 v dýchací technice, zároveň byl objekt odpojen od energií ve spolupráci s elektrárenskou a plynárenskou pohotovostí.

Jedna osoba z objektu byla předána do péče ZZS HMP. Plameny se podařilo dostat pod kontrolu rychle, krátce před 15. hod, avšak zplodiny hoření pronikly i do vedlejšího objektu, kde se nacházejí výstavní prostory Musea a tedy i hodnotná sbírka obrazů. Ze zasažené místnosti bylo vyneseno několik tlakových lahví.

Zásah byl rozdělen na 3 bojové úseky, které se zaměřily na hašení v technické místnosti, vstup do vzduchotechniky přes střechu a ochranu a odvětrání objektu s obrazy pomocí přetlakové ventilace.

V průběhu zásahu se zvažovala možnost přemístit obrazy do bezpečí, nakonec to nebylo potřeba, prostor se podařilo poměrně dobře odvětrat.

Po dobu zásahu na místě prováděl šetření vyšetřovatel příčin požárů, který škodu určí ve spolupráci se zaměstnanci Musea, kurátorkou výstavy a majiteli sbírek. Příčina požáru je prozatím v šetření.

V 17:30 hodin se jednotky postupně vracely na své základny.
Zdroj: facebook HZS Praha
Foto: ilustrační