V Praze 10 hořela hala, na místě zasahovalo dnes o půlnoci deset jednotek hasičů

HZS Praha //Žhavé aktuality/Z regionů

24.08.2017
V Praze 10 hořela hala, na místě zasahovalo dnes o půlnoci deset jednotek hasičů
cc.JPG
Deset jednotek hasičů zasahovalo 24.08.2017 od 00:46 hodin u požáru haly v ulici Nad Vršovskou horou v Praze 10. Hala o rozměrech asi 60x20 metrů byla po příjezdu prvních jednotek zachvácena plamenným hořením v plném rozsahu. Hasiči pracovali v dýchací technice pomocí 11 C proudů, dva proudy byly vedeny po žebříku a plošině. S ohledem na náročnost zásobování místa požáru vodou bylo asi 300 metrů od objektu zřízeno čerpací stanoviště z podzemního hydrantu.
 h.jpg
Hasiči se mimo samotné hašení haly soustředili i na ochranu okolních objektů. Objekt se nachází v hlídaném oploceném areálu v blízkosti dalších průmyslových budov. Před halou, která slouží jako autodílna, byly zaparkovány dva nákladní automobily, které byly požárem zničeny. Sálavé teplo poškodilo plastové části dalších automobilů stojících v okolí haly.

o.JPG
Jednotky pracovaly také se zařízením COBRA, pomocí kterého se dostaly pod střešní konstrukci vedlejšího objektu, který byl požárem částečně zasažen. S ohledem na rozsah požáru a počet zasahujících jednotek byl vyhlášen druhy stupeň požárního poplachu. Hasiči-chemici prováděli během zásahu měření koncetrací škodlivin, které unikaly do ovzduší. Jejich koncetrace nepřekročila nebezpečnou mez. Povětrnostní podmínky navíc příznivě ovlivnily rozptyl zplodin hoření mimo obytnou část v okolí místa požáru.
 kkk.JPG
Před čtvrtou hodinou ranní na místě zůstávají jednotky na dohašování ohnisek požáru pod částečně zničenou konstrukcí haly. V 04:37 hodin pracovali hasiči na dohašení ohořelých zbytků haly pomocí 6 C proudů. Několik jednotek SDH bylo od 01:00 hodin připraveno jako záloha za jednotky, které zasahovaly na místě požáru. 
Od rána stále pokračují dohašovací práce. Vyšetřovatelé se na místo vrátí v dopoledních hodinách.
 kk.JPG
Zdroj:
Martin Kavka – tiskový mluvčí  HZS Praha,
Foto:HZS Praha