V centru Prahy došlo k masivnímu úniku plynu VIDEO/FOTOGALERIE

HZS Praha/Žhavé aktuality/ Z regionů

06.07.2018
V centru Prahy došlo k masivnímu úniku plynu VIDEO/FOTOGALERIE
plyn5.png nehoda-trest.png ohen3.png
Ve čtvrtek 5.7.2018 v 19:34 hod byl na operační středisko pražských hasičů oznámen únik plynu na křižovatce ulic Masná a Rybná.

ViewImage-(12).jpg

Po příjezdu na místo, kdy bylo zjištěno, že se jedná o masivní únik z výkopu, došlo ve spolupráci s Policií ČR k hasic-v§z.jpguzavření několika ulic a následné evakuaci přilehlých budov. Postupně na místo přijeli hasiči z centrální, petřinské, holešovické, strašnické a smíchovské stanice a chemická služba z Petřin.

ViewImage-(13).jpg

plyn.jpgNaměřené koncentrace byly nebezpečné a proto byla na místo preventivně přivolána ZZS hl. m. Prahy s inspektorem provozu. Byl zřízen štáb velitele zásahu, místo rozděleno do 4 bojových úseků, byla vypnuta elektřina a zavolána plynová i energetická pohotovostní služba.

ViewImage-(14).jpg

eveakuace.jpgZ objektů bylo evakuováno přibližně 500 osob, průběžně probíhalo měření koncentrací a plynová pohotovostní služba postupně uzavírala jednotlivé větve plynového potrubí. Na místo byl přistaven evakuační autobus a se zástupci MČ Prahy 1 bylo řešeno případné náhradní ubytování pro část evakuovaného obyvatelstva.

ViewImage-(15).jpg

Na místě byl i ředitel pražských hasičů, brig. gen. Roman Hlinovský, zástupce Magistrátu hl. m. Prahy a Český červený kříž.

Ve 22:55 hod se podařilo plyn uzavřít, hasiči opakovaně prováděli měření koncentrací ve všech přilehlých cas.jpgobjektech a ve 23:03 byl obnoven veškerý provoz v ul. Revoluční.
Ve 23:57 hod byla ohlášena likvidace události. Další měření v objektech již bylo negativní a obyvatelé se mohli vrátit do svých domovů.

 VIDEO

Zdroj:
Martin Kavka – tiskový mluvčí  HZS Praha,
Foto/Vdeo :HZS Praha, odd.dokumentace

FOTOGALERIE

ViewImage-(1).jpg