V pražském Žofíně hořely rozvody elektroinstalace, na místě zasahovaly čtyři jednotky

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

08.03.2018
V pražském Žofíně hořely rozvody elektroinstalace, na místě zasahovaly čtyři jednotky

qqqq.jpg

Dne 7.3.2018 zasahovaly jednotky pražských hasičů od 21:05 hodin na Slovanském ostrově. V podzemních prostorách pražského Žofína hořely kabely v rozvodné skříni. Na místě zasahovaly jednotky z centrální, holešovické, krčské a petřinské stanice.  

ViewImage-aspx.jpg

Hasiči vytvořili tři průzkumné skupiny, které v dýchací technice prováděly vyhledávání ohniska požáru. Část hasičů zajišťovala odvětrání prostor Žofína pomocí přetlakové ventilace. Suterén objektu je velmi členitý, hasičům komplikovaly zásah zplodiny hoření a prakticky nulová viditelnost.

qqq.jpg 

Požár v technické místnosti likvidovali hasiči pomocí hasicího plynu určeného pro požáry pod napětím. V 22:10 hodin byly plameny lokalizovány a následovalo ochlazení rozvodů elektroinstalace. Vyšetřovatel hasičů pracoval v dýchací technice a určil ohnisko požáru. 

Ve čtvrtek 08.03.2018 proběhlo došetření požáru elektroinstalace na Slovanském ostrově v objektu  Žofína. Vyšetřovatelé pražských hasičů na místo přizvali specialisty z Technického ústavu požární ochrany. 

q.jpg

S ohledem na zjištěné skutečnosti na místě bylo zjištěno, že příčinou vzniku požáru byla technická závada elektroinstalace. Přesný mechanizmus bude předmětem dalšího šetření. Rozsah škod bude upřesněn majitelem objektu a pojišťovnou v následujících dnech. Odhaduje se však na několik set tisíc korun. 


 

Zdroj:

Martin Kavka – tiskový mluvčí HZS Praha,

Foto:HZS Praha, odd.dokumentace

 

 

 

FOTOGALERIE