V pražských Vysočanech hořela výrobní hala.

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

27.03.2017
V pražských Vysočanech hořela výrobní hala.

Čtyři profesionální a dvě dobrovolné jednotky zasahovaly v neděli 26.03.2017 v ulici U Elektry v pražských Vysočanech u požáru ve výrobní hale. 

g.jpg
V 5:57 hodin přijela na místo jako první jednotka z Holešovic, u požáru zasahovaly také jednotky ze Satalic, Centrály a Petřin. Profesionálním hasičům pomáhali i kolegové z dobrovolných sborů z Běchovic a Kbel. 

Jednalo se o požár vybavení ve výrobní hale na tištěné spoje elektrosoučástek. Hasiči nasadili na likvidaci požáru dva proudy v dýchací technice, na místě byla i výšková technika. Jeden útočný proud byl veden po střeše objektu. 
vb.jpg

V 06:20 hodin dostaly jednotky požár pod kontrolu, pak probíhalo jeho dohašování uvnitř haly a odvětrání prostoru pomocí přetlakové ventilace. Při události nebyl nikdo zraněn. 
m.jpg

Během nedělního dopoledne proběhlo na místě požáru došetření případu za účasti hasičských a policejních vyšetřovatelů. U vyšetřování byli přítomni také specialisté z Technického ústavu požární ochrany. Z jednoho strojů na výrobu tištěných spojů byly odebrány vzorky k dalšímu zkoumání. Specialisté tak musí prověřit, zda příčinu požáru způsobila technická závada. Majitel vyčíslil škodu na pět milionů korun. 

vvv.jpg

Martin Kavka

Tikový odbor

HZS Praha

Foto: HZS Praha