Vážná dopravní nehoda s vyproštěním

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

28.02.2017
Vážná dopravní nehoda s vyproštěním
Dopravní nehoda dvou kamionů a autobusu, evakuováno 40 cestujících, řidič autobusu musel být hasiči vyproštěn.

V pondělí 27.2 2017 krátce po desáté hodině byla na operační středisko nahlášená dopravní nehoda dvou kamionů a jednoho autobusu na sjezdu z Kbelské na Mladoboleslavskou. V autobusu cestovala čtyřicítka cizinců, kteří byli evakuováni a následně pro ně byla připravena náhradní doprava. Při  dopravní nehodě bylo zraněno a ošetřeno 7 osob, řidič autobusu musel být vyproštěn pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení.
Na místě zasahovali hasiči ze Satalic a Holešovic. Provedli protipožární opatření, vyprostili zaklíněného řidiče autobusu a sorbentem zasypali uniklé provozní kapaliny. Po dobu zásahu byla ulice Kbelská směrem z Prahy uzavřena. V 10:40 předali hasiči vyproštěného řidiče Zdravotnické záchranné službě hl. m. Prahy.
Pavlína  Adamcová
HZS Prah