Včera před půlnocí při požáru bytu v Praze na Chodově byli lidé evakuováni z balkonů. Byt se nacházel v 6. podlaží a byl zasažen v plném rozsahu

HZS Praha/Žhavé aktuality/ Z regionů

06.07.2017
Dne 5.7.2017 ve 22:59 zasahovalo 5 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů v ul. Nechvílova na Chodově u požáru bytu. Byt se nacházel v 6. nadzemním podlaží a byl zasažen v plném rozsahu. Před příjezdem jednotek část obyvatel dům již opustila. Poté hasiči pomocí výškové techniky evakuovali další obyvatele z balkonů a požár likvidovali v dýchací technice 1 C proudem. Kvůli riziku většího počtu zraněných osob Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy na místo vyslala velko kapacitní sanitní vůz Atego. Požár hasiči dostali pod kontrolu ve 23:26. Celkem bylo evakuováno 40 osob, 5 osob bylo zraněno a prohlédnuto ZZS a byli zachráněni 4 psi, pro které byla na místo zavolána Veterinární záchranná služba PET-MEDIC. Během zásahu byli lehce zraněni 2 příslušníci HZS hl. m. Prahy. Škoda byla vyšetřovatelem příčin požáru odhadnuta předběžně na 1 500 000 Kč a příčina požáru bude předmětem ranního došetření.
 ViewImage-(3).jpg

Kateřina Suchánská, tiskový odbor HZS Praha,