Vydatný déšť včera od rána dělal problémy hlavně v jihozápadní části Prahy

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

30.06.2017
Vydatný déšť včera od rána dělal problémy hlavně v jihozápadní části Prahy

t.jpg
Od 05:00 hodin do 18:00 hodin, 29.června 2017, zasahovali hasiči nejčastěji v západní a jihozápadní části Prahy u 71 událostí spojených s vydatným deštěm. Nejvíce práce měli hasiči v Radotíně. V ulici K Cementárně se valila dešťová voda po komunikaci a způsobila lokální problémy. V Radotíně byly zatopené sklepy a dvory. Voda se částečně dostala i na dvůr hasičské stanice. Její provoz však nebyl omezen. 

tttt.jpg
 

V ulici Na Cikorce zasahovala v 10:28 hodin jednotka z Modřan v místní škole, kde voda zatopila část tělocvičny. Hasiči odčerpali vodu a vytvořili z pytlů s pískem provizorní hráz. Na Starém náměstí v Ruzyni hasiči z Petřin odstranili v 12:00 hodin pomocí navijáku velký pařez, který zatarasil česlo potoka a hrozilo jeho vylití. Hasiči také celý den monitorovali oblast Radotínského potoka, kde docházelo ke zvýšenému stavu vody u umělých nádrží a odtoků kanalizace. Ve spolupráci se zástupci MČ Praha-Radotín byli informováni občané Radotína. Evakuace nakonec nebyla potřeba. 

zzz.jpg
 

Po 17:00 hodině se situace začala uklidňovat, hasiči zasahovali u případů zatopených sklepů po celém území Prahy. Jednalo se většinou o menší případy, kdy pražským profesionálním hasičům pomáhali kolegové z dobrovolných sborů v okrajových částech Prahy. 

zz.jpg
 

Martin Kavka, tiskový mluvčí – HZS Praha

Foto: HZS Praha