Výpomoc Stč kraji

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

15.02.2017
Výpomoc Stč kraji
Pražští profesionální hasiči vyjeli 14.února 2017 krátce před 3 hodinou ranní do Středočeského kraje na výpomoc při likvidaci požáru lakovny. Na místě zasahovali příslušníci HZS hl. m. Prahy ze sedmi stanic:
Chodov, Strašnice, Krč, Smíchov, Radotín, Modřany a Petřiny.
Na místo případu byly také vyslány jednotky sboru dobrovolných hasičů z Dolních Měcholup, Cholupic, Zbraslavi, Lipenců, Kunratic a Písnice.
Jednalo se o požár haly o rozměrech cca 70 x 15 metrů, pražští hasiči prováděli obranné hašení kotelny
a průzkum vedlejších objektů. Více informací poskytne mluvčí Středočeských hasičů.
Při požáru byla zraněna jedna civilní osoba a náš hasič. Musel být resuscitován a nyní je ve vážném stavu hospitalizován v kladenské nemocnici. Rodině zraněného příslušníka byla poskytnuta posttraumatická péče.
Pavlína  Adamcová
HZS Praha