REKLAMA
vše o hasičích
na jednom místě...
Tísňové volání150 / 112

Zplodiny hoření po požáru v prodejně s elektronikou způsobily větší škody

Plameny v centru Prahy: požár elektroprodejny způsobil milionové škody

08.12.2020 | Praha 2/ Praha
REKLAMA
REKLAMA

Dopolední klid v ulici Vyšehradská narušily v úterý 8. prosince 2020 sirény a hustý kouř. Krátce po půl desáté vyjížděly tři jednotky pražských hasičů k požáru, který vypukl v přízemí obytného domu – přímo v prodejně s elektronikou. Oheň se rychle rozšířil na vystavené zboží, drahou HI-FI techniku a další zařízení.

Hasiči se na místě pustili do práce s maximální nasazeností. Zásah komplikoval hustý kouř, proto museli pracovat v dýchací technice. Požár se podařilo dostat pod kontrolu jediným proudem vody, přičemž celý zásah probíhal za použití přetlakové ventilace k odvětrání zplodin hoření.

Video zde:   Zplodiny hoření po požáru v prodejně s elektronikou způsobily větší škody

Díky pohotovému zákroku se oheň nerozšířil do dalších částí domu. Obyvatelé vyšších pater nebyli evakuováni a situace zůstala pod kontrolou. Přesto jsou následky citelné – kouř a žár nenávratně poškodily zboží v hodnotě několika milionů korun. Výlohy, regály i vystavená zařízení se proměnily v ohořelý inventář.

„Škoda bude určitě v řádech milionů,“ potvrdil majitel prodejny, který v době vzniku požáru nebyl na místě. Drahá audio technika, která tvořila hlavní sortiment obchodu, se v plamenech stala prakticky neprodejnou.

Přesná příčina vzniku požáru zatím není známá. Na místě pracuje vyšetřovatel Hasičského záchranného sboru, který má za úkol objasnit, co přesně plameny zažehlo. Podle předběžných informací se zatím neprokázalo cizí zavinění, nelze ale vyloučit technickou závadu.

Zásah hasičů trval zhruba dvě hodiny a přestože si nevyžádal zranění, připomněl, jak rychle může dojít ke katastrofě i v běžný pracovní den. Obytné domy s komerčními prostory v přízemí tak opět ukazují, jak důležitá je rychlá reakce a připravenost záchranných složek.

Pražští hasiči odvedli profesionální práci, která zabránila větší tragédii. Případ však zůstává otevřený – vyšetřování pokračuje a prodejnu čekají týdny oprav a obnovy.

Autor: Tomáš Šťastný redakce HASIČI.CZ

Zdroj: HZS hlavního města Prahy

REKLAMA
REKLAMA
Autor článku:
Zdroj článku:
REKLAMA



Nejnovější články

výběr nejnovějších aktuálních informací o zásazích a událostech hasičů z Česka. Přes tlačítko můžete přejít do sekce kde naleznete průběžně denně nejnovější zprávy o „hasičských“ akcích a činnostech jak nám je poskytují tiskové odbory HZS z jednotlivých krajů Česka, informace z Generálního ředitelství HZS ČR
 

Přejít na nejnovější články
Z regionu
15.06.2026 Uvěřila, že její syn způsobil smrtelnou nehodu. Seniorka přišla o 10 tisíc eur Další případ podvodu zaměřeného na seniory skončil vysokou finanční ztrátou. Dvaadevadesátiletá žena uvěřila legendě o dopravní nehodě svého syna a předala podvodníkům 10 tisíc eur. Zobrazit článek
Z regionu
15.06.2026 Naboural do stromu a utekl. Pak si omylem stopnul policisty Teprve osmnáctiletý řidič se po noční havárii snažil vyhnout setkání s policisty. Osud tomu ale chtěl jinak. Když si po nehodě stopoval odvoz, zastavila mu právě policejní hlídka. Zobrazit článek
Z regionu
15.06.2026 Během 24 hodin odhalili dva opilé řidiče. Jeden nadýchal přes dvě promile Policisté na Uherskohradišťsku během jediného dne zastavili dva řidiče pod vlivem alkoholu. Oběma nyní hrozí trestní stíhání i zákaz řízení. Zobrazit článek
Z regionu
15.06.2026 Policisté nevěřili vlastním očím. Dodávka byla přetížená o více než 4,5 tuny Nebezpečně přetíženou dodávku odhalili dopravní policisté při kontrolní akci v krajské metropoli. Řidič převážel náklad, který výrazně překračoval povolenou hmotnost vozidla. Zobrazit článek
REKLAMA
Nahoru