Bleskový zásah při požáru penzionu v centru Slaného

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

21.06.2021 | Slaný/ Středočeský kraj
Bleskový zásah při požáru penzionu v centru Slaného

V neděli 20. června v 21.16 hodin přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámení o požáru čtyřpodlažní budovy v Palackého ulici ve Slaném v okrese Kladno.

K události byly vyslány profesionální jednotky ze stanic Slaný a Kladno a jednotky sboru dobrovolných hasičů z obcí Pchery a Zlonice – celkem se šesti cisternami, dvěma kusy výškové techniky a dalšími vozidly potřebnými k provedení rychlého a efektivního zásahu.

Slánští hasiči byli na místě za tři a čtvrt minuty od ohlášení události. Velitel zásahu po rychlém průzkumu upřesnil, že jde o plamenné hoření pokojů v horním patře penzionu. Před příjezdem jednotek bylo z objektu evakuaováno šest osob bez zranění. Zpočátku ale nebylo vyloučeno, že se v objektu nenacházejí další osoby, proto se hasiči v dýchací technice vydali na průzkum, ale nikoho uvnitř nenalezli.

Po ustavení výškové techniky zahájily jednotky hašení pomocí dopravního vedení. Po uhašení plamenného hoření, kdy hasiči museli násilně vstoupit do několika pokojů, byl celý prostor prohlédnut – opět s negativním výsledkem. Následně byla do silně zakouřeného objektu nasazena přetlaková ventilace na odvětrání. Pět minut před 22. hodinou byla operačnímu středisku ohlášena lokalizace.

Krátce poté začal velitel zásahu s redukcí jednotek, které postupně odjížděly na základny. Na místo se dostavili majitelé penzionu, kteří pro evakuované osoby ze zničených pokojů zajistili náhradní ubytování ve svém druhém zařízení v Praze. Půl hodiny před půlnocí byl požár zlikvidován a objekt byl předán majitelům. V pondělí v časných hodinách přijede slánská jednotka na kontrolu.

V průběhu dopoledne pak bude pokračovat vyšetřování příčiny vzniku požáru, na pomoc byl přizván policejní kynolog se psem vycvičeným na vyhledávání akcelerantů hoření. Přímé škody byly předběžně odhadnuty na tři miliony korun, bleskovým zásahem hasiči uchránili majetek za deset milionů.

por. Ing. Dagmar Zemanová
HZS Středočeského kraje