Čarodějnice letos středočeské hasiče příliš nepozlobily

HZS Středočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

02.05.2017
Čarodějnice letos středočeské hasiče příliš nepozlobily
Do statistik HZS Středočeského kraje přibylo za neděli 30. dubna 12 požárů, což je asi o polovinu více oproti dennímu průměru letošního roku, ve srovnání s loňskem o pět méně.
Třetina z uvedeného počtu požárů se týkala motorových vozidel – autobusu, dvou osobních automobilů a čtyřkolky. V pozdních odpoledních a večerních hodinách přijalo operační středisko deset oznámení o požárech, z nichž ale sedm bylo po kontrole v daném místě překlasifikováno na planý poplach. Ve většině případů šlo o špatně nahlášená pálení čarodějnic nebo osoba zodpovědná za pálení nereagovala na kontrolní telefonát.
ViewImage-aspx.jpg

t.jpg
K prvnímu ze tří požárů vyjeli v 20.35 hodin profesionální hasiči z Příbrami do obce Hoděmyšl  nedaleko Rožmitálu pod Třemšínem, odkud byl ohlášen valící se dým ze střechy rodinného domu. Za pomoci dobrovolných sborů Příbram VI-Březové Hory, Rožmitál pod Třemšínem a Sedlice se podařilo za hodinu požár lokalizovat a za další hodinu zlikvidovat. Přímé škody vyčíslil vyšetřovatel na 100 tisíc korun, uchráněné hodnoty částkou půl milionu. Jako jednu z možných příčin vzniku požáru uvedl vznícení od zalétnuté jiskry z pálení čarodějnic, které se v tu dobu v obci konalo.
 fff.jpg
Zbylé dva požáry se týkaly plastového kontejneru v Sedlčanech (21.55) se škodou za sedm tisíc korun a nenahlášeného pálení hromady větví a klestu v Miličíně na Benešovsku (20.52), které se obešlo beze škody.

por. Ing. Ladislav Holomčík
HZS Středočeského kraje