Čtyři jednotky likvidovaly v noci požár chaty na Benešovsku

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

01.06.2022 | Městečko/ Středočeský kraj
Čtyři jednotky likvidovaly v noci požár chaty na Benešovsku

V úterý 31. května pět minut po půl čtvrté ráno přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámení o požáru chaty v Městečku na Benešovsku.

Operační důstojník na místo vyslal profesionální hasiče z Benešova a Vlašimi spolu s dobrovolnými hasiči obcí Bílkovice a Postupice. První jednotka, která dojela k události, potvrdila, že požárem je zasažena jednopatrová chata a jeden ze zaparkovaných osobních automobilů. K likvidaci plamenného hoření nasadili hasiči dva vodní proudy.

K zajištění plynulé dodávky vody k hašení zřídily jednotky na místním potoce čerpací stanoviště. Zhruba za půlhodiny od nahlášení události se jim podařilo dostat požár pod kontrolu a mohla být nahlášena jeho lokalizace. Hasiči se následně zaměřili na vyhledávání a dohašování skrytých ohnisek za pomoci termokamery a hasicích hřebů. Deset minut před sedmou hodinou ranní byl požár zcela zlikvidován a objekt byl předán majiteli, kterému byla nařízena dohlídka nad požářištěm.

Proč začalo hořet, bude zjišťovat hasičský vyšetřovatel spolu s experty z Technického ústavu požární ochrany v Praze. Zároveň byl na místo povolán psovod se psem cvičeným na vyhledávání urychlovačů hoření. Škoda byla předběžně vyčíslena na tři miliony korun.

Zdroj: por. Ing. Tereza Sýkora Fliegerová
HZS Středočeského kraje