Čtyři osoby byly uvězněny uvnitř rodinného domu při požáru na Dobříšsku

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

08.03.2018
Čtyři osoby byly uvězněny uvnitř rodinného domu při požáru na Dobříšsku

K požáru rodinného domu v obci Nový Knín na Dobříšsku vyjely ve středu 7. března 2018 po 08. hodině tři jednotky profesionálních hasičů z Dobříše, Sedlčan, Řevnic a dobrovolní hasiči obcí Nový Knín a Buš. Matka s třemi syny se v době vzniku požáru nacházela v druhém patře. Při nahlašování události uvedla, že došlo k požáru s údajným výbuchem v kotelně v přízemí, oheň se šíří na schodiště a znemožňuje jim tak opustit hořící dům.

email-seznam-cz.jpg

Operační důstojník na místo ihned vyslal 4 cisternové automobily, automobilový žebřík, plošinu, velitele čety a vyšetřovatele příčin požárů. Do příjezdu hasičů se majitelka i přes mimořádně stresující situaci zachovala velmi duchapřítomně, zavřela se s třemi syny v nejvzdálenějším pokoji od požáru a utěsnila dveře. Tím výrazně omezila pronikání zplodin hoření do místnosti a umožnila jim tak přežít do příjezdu prvních jednotek.

qqqq.jpg

Hasiči pak všechny 4 osoby zachránili pomocí nastavovacích žebříků a poskytli první pomoc v podobě kyslíkové terapie. Záchranná služba je ošetřila na místě bez nutnosti transportu do nemocnice. Uvnitř zakouřeného domu současně probíhaly hasební práce v dýchací technice. Za 45 minut byl požár pod kontrolou a přibližně stejný čas potom probíhalo dohašování a ventilace objektu.

Příčinu vzniku požáru vyšetřovatel stanovil na vylétnutí žhavého popelu z kotle. Škoda byla vyčíslena na 50 000 Kč, hasiči uchránili majetek za 1 milion Kč.

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel – tiskový odbor HZS Středočeského kraje

Foto:HZS Středočeského kraje