REKLAMA
vše o hasičích
na jednom místě...
Tísňové volání150 / 112

Čtyřmilionová škoda po požáru stodoly na Kutnohorsku

V úterý 13. července krátce po půl páté ráno byl středočeským hasičům ohlášen požár stodoly s uskladněným starým senem v obci Nový...

13.07.2021 | Nový Samechov/ Středočeský kraj
REKLAMA
REKLAMA

V úterý 13. července krátce po půl páté ráno byl středočeským hasičům ohlášen požár stodoly s uskladněným starým senem v obci Nový Samechov, která je částí Řendějova v okrese Kutná Hora. 

Oznamovatel uvedl, že ze samostatně stojící budovy o půdorysu 40x15 metrů vychází silný dým. Operační důstojník k události vyslal nejprve jednotky z prvního poplachového stupně. Když však velitel zásahu dojížděl na místo, požádal o zvýšení poplachového stupně na druhý a o vyslání dalších sil a prostředků.

Kromě profesionálních hasičů z Kutné Hory, Uhlířských Janovic a Zruče nad Sázavou tak k požáru vyjely také dobrovolné jednotky obcí Čestín, Kácov, Řendějov, Trhový Štěpánov, Uhlířské Janovice, Zbraslavice a Zruč nad Sázavou.

Průzkumem bylo zjištěno, že oheň zasáhl polovinu haly a je zapotřebí nasadit vodní proudy také z výškové techniky na ochlazování plechové střechy a opláštění objektu. Pro zajištění dostatku hasební vody bylo na nedalekém rybníku v Řendějově zřízeno čerpací stanoviště. Kvůli značnému zakouření probíhal celý zásah v dýchací technice, proto bylo nutné na místo vyslat i protiplynový automobil s dostatečnou zásobou náhradních lahví do dýchacích přístrojů.

K likvidaci vlastního požáru nasadili hasiči šest vodních proudů. Další pak přidali na dohašování lisovaných balíků, které nakladačem vyváželi mimo zasažený prostor na volné prostranství. Pro zefektivnění hašení kulatých i hranatých balíků použili hasicí hřeby. Uvnitř skladovací haly bylo uloženo celkem 160 tun sena.

Požár byl lokalizován pár minut před jedenáctou hodinou. Škoda byla předběžně vyčíslena na čtyři miliony korun, z toho dva miliony na uskladněném seně a dva na budově. Hasiči svým včasným zásahem uchránili hodnoty ve výši dalších čtyř milionů. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování. Stanici Uhlířské Janovice zálohovala po dobu zásahu dobrovolná jednotka Rataje nad Sázavou.

Zdroj: por. Ing. Tereza Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje

REKLAMA
REKLAMA
Autor článku:
Zdroj článku:
REKLAMA



Nejnovější články

výběr nejnovějších aktuálních informací o zásazích a událostech hasičů z Česka. Přes tlačítko můžete přejít do sekce kde naleznete průběžně denně nejnovější zprávy o „hasičských“ akcích a činnostech jak nám je poskytují tiskové odbory HZS z jednotlivých krajů Česka, informace z Generálního ředitelství HZS ČR
 

Přejít na nejnovější články
Z regionu
22.11.2025 Zdravotnický záchranář bojuje o návrat do života po vážném úrazu v horách Záchranář Ondřej utrpěl vážný úraz při pádu v horách. Čeká ho dlouhá rekonvalescence, rodina potřebuje vaši podporu. Každá pomoc se počítá. Zobrazit článek
Z regionu
22.11.2025 Tahač zachvácen plameny: Zásah hasičů na dálnici zabránil větší katastrofě Na dálnici hořel tahač s návěsem. Hasiči plameny rychle lokalizovali a zajistili unikající provozní kapaliny. Dálnice je stále uzavřena, škody odhadnuty na 3 miliony. Zobrazit článek
Z regionu
22.11.2025 Hořící auto se rozjelo do křižovatky: Policista zasáhl vyrážecím kladivem V Brně policista zastavil hořící a rozjíždějící se auto pomocí vyrážecího kladiva. Hasiči požár rychle uhasili, nikdo nebyl zraněn. Zobrazit článek
Z regionu
22.11.2025 Vážná nehoda na silnici: Řidič zůstal zaklíněný, zasahoval i vrtulník Na silnici mezi Stodem a Vsí Touškov havarovalo auto a řidič zůstal zaklíněný. Hasiči jej vyprostili pomocí hydrauliky, pomáhal i vrtulník LZS. Zobrazit článek
REKLAMA
Nahoru