DN dodávky a vlaku na mělnickém přejezdu

04.07.2023 | Mělník/ Středočeský kraj
DN dodávky a vlaku na mělnickém přejezdu

2. července 2023, 8.44 hodin, železniční přejezd P2943, Mělník

Ke střetu nákladního vlaku s dodávkou na železničním přejezdu v ulici Rozhled v severní části Mělníka byla vyslána profesionální jednotka z centrální hasičské stanice Mělník s dobrovolnou jednotkou obce Mělník Vehlovice – Chloumek a podnikovou jednotkou Správy železnic Kralupy nad Vltavou.

05.jpg

Hasiči asistovali posádkám zdravotnické záchranné služby při ošetřování řidiče, který byl při jejich příjezdu mimo vozidlo. Poté přenesli zraněného muže do přivolaného vrtulníku, který pak odletěl s pacientem do nemocnice v pražském Motole.

Člen týmu posttraumatické péče HZS Středočeského kraje poskytl pomoc ženě, která byla svědkyní nehody, a také strojvůdci vlaku. Nakonec jednotky pomohly s naložením vraku na odtahovou službu.

Provoz na železniční trati byl na obou kolejích po celou dobu zásahu zastaven, obnoven byl až na pokyn drážních hasičů po došetření nehody v 13.15 hodin.

Zdroj: Ing. Ladislav HOLOMČÍK
mediální poradce