Další tragická nehoda na Pražském okruhu u Herinku

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

22.09.2020 | Herink/ Středočeský kraj
Další tragická nehoda na Pražském okruhu u Herinku

V úterý 22. září dvacet minut po poledni byla na tísňovou linku středočeských hasičů oznámena vážná dopravní nehoda na Pražském okruhu D0 u obce Herink v okrese Praha-východ.

Nehoda se stala v úseku mezi křižovatkami Modletice a Jesenice poblíž kilometru 78, tzn. téměř na stejném místě, kde došlo k podobné tragické události ve čtvrtek 17. září, tentokrát ale v opačném směru od brněnské dálnice k letišti.

Vzhledem k tomu, že se nehoda stala v těsné blízkosti metropole, byli k události kromě profesionální jednotky z Říčan vysláni v rámci mezikrajské výpomoci také profesionálními hasiči HZS hl. města Prahy ze stanic HS-4 Chodov a HS-11 Modřany.

Při nehodě se střetly dvě dodávky s vleky a v kabině jedné z nich zůstala zaklíněna osoba, která svým zraněním na místě podlehla. Druhá zraněná osoba skončila v péči zdravotnické záchranné služby. Provoz ve směru od brněnské dálnice k plzeňské byl po dobu zásahu zcela zastaven. Po zadokumentování kolize dopravní a kriminální policií postavili hasiči zástěnu a následně byla doprava v uvedeném směru obnovena alespoň jedním jízdním pruhem.

Po vyšetření nehody vyprostili hasiči tělo za pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení a předali jej pohřební službě.

Až do 15 hodin držela zálohu za říčanskou stanici pro případ vzniku další mimořádné události jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Mnichovice na své zbrojnici.

Zdroj: por. Ing. Tereza Fliegerová
HZS Středočeského kraje