Dětské hrátky s ohněm skončily požárem stodoly

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

12.05.2017
Dětské hrátky s ohněm skončily požárem stodoly

O požáru stodoly v obci Třebešice na Kutnohorsku bylo operační středisko HZS Středočeského kraje informováno ve středu 10. května v půl páté odpoledne.

ViewImage-aspx.jpg

Kromě profesionálních hasičů z Kutné Hory a Čáslavi k události vyjely dobrovolné jednotky obcí Křesetice, Nové Dvory a Olšany, celkem se šesti cisternovými automobilovými stříkačkami a jednou plošinou.
KKK.jpg

Požárem byla zachvácena stodola o půdorysu čtverce 8 x 8 metrů s uskladněným senem, která bezprostředně navazovala z jedné strany na rodinný dům a z druhé na přístavek s větším množstvím palivového dřeva. Hasičům se podařilo plameny "odříznout" třemi vodními proudy těsně před rozšířením ohně na střešní konstrukci a první patro rodinného domu.
KK.jpg

Požár byl lokalizován za dvacet minut od příjezdu první jednotky a hasiči následně rozebírali střechu objektu a dohašovali skrytá ohniska. V 18.10 hodin byla velitelem zásahu ohlášena likvidace.
KKKK.jpg

Škoda na objektu a uskladněných věcech byla po konzultaci s majitelem odhadnuta na 100 tisíc korun, včasným zásahem a nasazením potřebného počtu sil hasiči uchránili majetek v částce dva miliony. Příčinou vzniku požáru byla hra dětí s otevřeným ohněm.

por. Bc. Jaromír Brzák
vyšetřovatel požárů