Dopravní nehoda Olbramovice

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

12.12.2022 | Olbramovice/ Středočeský kraj
Dopravní nehoda Olbramovice
11. prosince 2022, 10.46 h, silnice I/3, Olbramovice (Benešov)

Boční střet autobusu s osobním automobilem zkomplikoval v neděli kolem poledne provoz na českobudějovické silnici č. 3 na novém obchvatu Olbramovic. Operační středisko středočeských hasičů vyslalo k události profesionální jednotku ze stanice HZS Benešov a jednotku SDH obce Votice.

Zraněnou řidičku osobního vozu a její dítě odvezla zdravotnická záchranná služba s lehčími zraněními k dalšímu ošetření do nemocnice. V autobusu, ve kterém cestovalo deset pasažérů a řidič, byla lehce zraněna a na místě ošetřena jedna osoba.

Po nezbytném zajištění vozidel proti vzniku požáru jednotky usměrňovaly průjezd. Kvůli nutnosti úklidu většího úseku vozovky byla povolána pohotovostní četa silničářů s potřebnou technikou.

Pro cestující z autobusu přistavil dopravce náhradní vozidlo.

Po dobu dokumentování nehody dronem policie dopravu zcela uzavřela. Ve tři čtvrtě na jednu byl provoz obnoven v plném rozsahu a hasiči odjeli na základny.

FOTO: HZS Středočeského kraje

Zdroj: Ing. Ladislav HOLOMČÍK