Dopravní nehoda dodávkového vozidla

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

07.08.2023 | Jince/ Středočeský kraj
Dopravní nehoda dodávkového vozidla

6. srpna 2023, 20.21 hodin, Jince (Příbram)

Profesionální jednotky z Příbrami a Hořovic byly vyslány k havárii dodávkového vozidla, které na silnici č. 118 mezi obcemi Jince a Rejkovice vyjelo mimo vozovku a po čelním nárazu do stromu skončilo v poli.

mapa.jpg

Řidič zůstal v kabině zaklíněný, ale byl při vědomí. Hasiči muže vyprostili a předali do péče posádce zdravotnické záchranné služby.

Poté zajistili vozidlo proti vzniku požáru a připravili místo pro přistání vrtulníku, kterým byl pacient následně transportován do jedné z pražských nemocnic. Jednotky dále zasypaly uniklé provozní kapaliny a navijákem přitáhly vrak vozu k silnici, kde pomohly s jeho naložením na odtahovou službu.

Při vyšetřování, ke kterému policie využila i dron, ještě hasiči nasvěcovali místo nehody.

Zásah byl ukončen deset minut po dvaadvacáté hodině.

Zdroj: Ing. Ladislav Holomčík
HZS Středočeského kraje