Dopravní nehoda tří kamionů uzavřela Pražský okruh

HZS Středočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionu

Dopravní nehoda tří kamionů uzavřela Pražský okruh
nehoda-nakl.png
V pátek 26. dubna 2019 před devátou hodinou byla středočeským hasičům ohlášena dopravní nehoda tří nákladních automobilů na Pražském okruhu D0 poblíž obce Hodkovice v okrese Praha-západ.

ViewImage-(8).jpg

K nehodě na 2. kilometru ve směru od plzeňské dálnice k brněnské vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic Říčany a Jílové. V rámci mezikrajské pomoci byli k události vysláni i hasiči HZS hl. m. Prahy ze stanic HS-4 Chodov a HS-8 Radotín.

ViewImage-(14).jpg

Nehoda dálnici D0 v uvedeném směru zcela uzavřela a kolony se tvořily k Cholupickému tunelu. Řidiči nejprve tzv. záchrannou uličku nevytvořili, ale následně vznikla a zůstala volná do průjezdu všech vozidel integrovaného záchranného systému, které k události směřovaly.

ViewImage-(10).jpg

Po příjezdu na místo hasiči poskytli předlékařskou pomoc jednomu zraněnému řidiči. Současně zajistili protipožární opatření na všech vozidlech a zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem.

ViewImage-(11).jpg

Pár minut po desáté hodině bylo místo nehody předáno Policii ČR. Odtah havarovaných vozidel zajistí specializovaná firma. Kolem poledne uvolnila policie v místě nehody jeden jízdní pruh.

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel – tiskový odbor HZS Středočeského kraje
Foto:HZS Středočeského kraje