Dopravní nehoda u Hořešovic na Kladensku skončila tragicky

20.10.2018
 Dopravní nehoda u Hořešovic na Kladensku skončila tragicky
kamion.jpg
Ve čtvrtek 18. října 2018  v 12.15 hodin byly vyslány Krajským operačním a informačním střediskem HZS Středočeského kraje profesionální jednotky ze stanic Slaný a Kladno k dopravní nehodě dodávkového a nákladního automobilu na silnici č. 7 u obce Hořešovice.

ViewImage.jpg

Vzhledem k tomu, že se nehoda stala v těsné blízkosti hranice s Ústeckým krajem, vyjeli středočeským jednotkám na pomoc také profesionální hasiči ze stanice Louny a jednotka dobrovolných hasičů z Panenského Týnce.

ViewImage-(1).jpg

Po příjezdu na místo bylo upřesněno, že jde o nehodu dodávkového automobilu Škoda 1203 a kamionu s návěsem. Po čelním střetu zůstala dodávka částečně na boku a hrozilo její převrácení. Ve vozidle zůstal zaklíněný řidič, který na místě podlehl vážným zraněním. Řidič z nákladního automobilu vyvázl z nehody bez újmy na zdraví.

ViewImage-(2).jpg

Jednotky zajistily dodávku proti pohybu pomocí stabilizačních tyčí a žebříku, udělaly na vozidle protipožární opatření a zasypaly uniklé provozní kapaliny. Po zadokumentování nehody kriminální a dopravní policií hasiči pomocí hydraulické vyprošťovací sady vyprostili tělo řidiče. Následně velitel zásahu místo předal Správě a údržbě silnic, která zajistila odstranění následků dopravní nehody.

tiskový odbor HZS Středočeského kraje - npor. Ing. Martin Vondra velitel stanice HZS Slaný
Foto:HZS Středočeského kraje