Dopravní nehoda uzavřela na několik hodin dálnici ze Slaného do Prahy

HZS Středočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionu

Dopravní nehoda uzavřela na několik hodin dálnici ze Slaného do Prahy

Ve čtvrtek 21. března 2019 krátce před devátou hodinou vyjeli středočeští hasiči k nahlášené dopravní nehodě na dálnici D7 poblíž kilometru 15,5 ve směru do Prahy.

ViewImage.jpg

Operační středisko k události vyslalo jednotky HZS ze stanic Slaný a Kladno. Šlo o kolizi osobního a nákladního automobilu, kdy řidič osobního vozu zůstal po nárazu zaklíněný ve vozidle a vyprostit ho museli až přivolaní hasiči. Nákladní automobil převážel pískovou drť, která se po střetu rozsypala na dálnici v délce asi 300 metrů.
ViewImage-(2).jpg

Hasiči po vyproštění předali zraněného řidiče do péče zdravotnické záchranné službě, která na místo nehody vyslala i vrtulník k rychlejšímu transportu pacienta do nemocnice.

ViewImage-(10).jpg

Dálnice byla po celou dobu zásahu uzavřena a policie odkláněla dopravu na sjezdu u obce Knovíz. Po odletu letecké záchranné služby mohli z místa nehody odjet všichni, kteří čekali v koloně, pak byl provoz opět zastaven. Po desáté hodině bylo místo zásahu předáno policii a Středisku správy a údržby dálnic, které se postará o uklizení dálnice.

Zdroj.
por. Bc. Tereza Fliegerová - tisková mluvčí HZS Středočeského kraj