Dopravní nehoda uzavřela na několik hodin strakonickou silnici

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

Dopravní nehoda uzavřela na několik hodin strakonickou silnici

havarie5-nakl.png
Ve středu 10. dubna 2019 krátce před jedenáctou hodinou přijali středočeští hasiči oznámení o dopravní nehodě nákladního a osobního automobilu na silnici I/4 u rybníku Cunát v katastru obce Zbenice v okrese Příbram.

ViewImage-aspx.jpg

Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče ze stanice Příbram a dobrovolnou jednotku obce Zalužany, která je předurčena na zásahy u dopravních nehod. První jednotka byla na místě za devět minut od
ohlášení nehody.

x.jpg

Po příjezdu k události velitel zásahu upřesnil, že účastníky dopravní nehody jsou osobní automobil, nákladní vozidlo a dodávka s přívěsem. Jedné zraněné osobě poskytli hasiči předlékařskou péči do příjezdu zdravotnické záchranné služby, která nakonec pacienta odvezla do nemocnice. Jednotky dále zajistily stabilizaci vozidla, které viselo na svodidlech, a zasypaly uniklé provozní kapaliny. Vzhledem k předpokládanému delšímu uzavření strakonické silnice zřídila policie v obou směrech objízdné trasy a řídila odklon.

xc.jpg

Jako posilová jednotka byl na místo zásahu povolán vyprošťovací automobil z benešovské stanice, který pomůže vytáhnout havarovaná vozidla, aby byla silnice co nejdříve zprůjezdněna. Policie odhaduje obnovení provozu kolem 15. hodiny.

por. Bc. Tereza Fliegerová tisková mluvčí HZS Středočeského kraje
Foto:HZS Středočeského kraje