Dopravní nehoda zastavila provoz

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

19.07.2023 | Obory/ Středočeský kraj
Dopravní nehoda zastavila provoz

18. července 2023, 15.30 hodin, Obory, (Příbram)

Čelní střet nákladního vozidla s osobním zastavil provoz na hlavním tahu mezi Příbramí a Sedlčany kousek od Vesteckého mostu přes Vltavu. K události byly vyslány profesionální jednotky z Příbrami a Sedlčan s dobrovolnou jednotkou obce Obory.

mapa.jpg

Hasiči zachránili zaklíněného řidiče z osobního auta pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení a předali ho na páteřové desce posádkám zdravotnické záchranné služby. Po nebytném ošetření byl pacient transportován do nemocnice přivolaným vrtulníkem.

Hasiči zajistili obě vozidla proti vzniku požáru a asistovali při vyšetřování, ke kterému policisté využili i dron. Na závěr zásahu pomohli s naložením osobního automobilu na odtahovou službu a uklidili vozovku.

Provoz na komunikaci byl v místě nehody obnoven kyvadlově krátce po 17. hodině.

Zdroj: Ing. Ladislav HOLOMČÍK
mediální poradce