Druhý stupeň poplachu při požáru truhlárny v Pečkách

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

13.04.2021 | Pečky/ Středočeský kraj
Druhý stupeň poplachu při požáru truhlárny v Pečkách

V pondělí 12. dubna v 13.33 hodin byl středočeským hasičům nahlášen požár v kotelně truhlářské dílny v areálu bývalého Kovopodniku v Pečkách na Kolínsku. K místu vyjely čtyři jednotky hasičů s cisternami a výškovou technikou.

Při příjezdu na místo byla požárem zasažena střešní konstrukce objektu. Hasiči v dýchací technice zasahovali pomocí dvou vysokotlakých vodních proudů a jednoho C proudu. Zásah jim komplikoval poměrně silný vítr. Velitel čety vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu a prostřednictvím operačního střediska požádal o vyslání velkoobjemových cisteren pro zajištění plynulé dodávky hasební vody.

V průběhu zásahu hasiči vynesli z objektu tři tlakové lahve. Přibližně za hodinu měli požár pod kontrolou. Následovalo rozebírání střechy a dohašování nalezených ohnisek. Požár budovy o půdorysných rozměrech 30x25 metrů zasáhl asi tři čtvrtiny stavby. V 16.18 hodin byl požár dohašen a místní dobrovolné jednotce byla nařízena dohlídka do 21 hodin.

Vyšetřovatel HZS stanovil jako příčinu vzniku požáru nedodržení bezpečné vzdálenosti od tepelného zdroje. Plameny zničily hodnoty za 1,2 milionu korun, majetek v částce dvou milionů hasiči včasným zásahem uchránili. Nikdo nebyl zraněn.

Video zde:  12.4.2021 Požár truhlárny Pečky

Na likvidaci požáru se podílely jednotky profesionálních hasičů ze stanic Poděbrady a Kolín společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů obcí Cerhenice, Pečky, Poříčany, Ratenice a Sadská. Pro případ vzniku další mimořádné události zajistili zálohu stanice Kolín čtyři příslušníci z mezisměnového volna.

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel
HZS Středočeského kraje