Dvě smrtelná a tři těžká zranění při čelní srážce dvou aut na Kladensku

HZS Středočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionu

Dvě smrtelná a tři těžká zranění při čelní srážce dvou aut na Kladensku
ViewImage-(1).jpg
V sobotu 18. listopadu 2017 v 16:48 hodin přijala tísňová linka HZS Středočeského kraje informaci o vážné dopravní nehodě dvou osobních vozidel na silnici č. 116 v lesním úseku nedaleko obce Běleč na Kladensku.
 ViewImage-(2).jpg
Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje vyslalo na místo mimořádné události jednotku profesionálních hasičů ze stanice Stochov s cisternovou automobilovou stříkačkou, posilovou jednotku profesionálních hasičů ze stanice Kladno s rychlým záchranným automobilem a dobrovolnou jednotku hasičů obce Chyňava s cisternovou automobilovou stříkačkou.
ViewImage-(6).jpg
Cestou k zásahu jednotky dostaly prostřednictvím operačního střediska informace o větším počtu zraněných osob na místě události. Po příjezdu první jednotky ze stanice HZS Stochov v 16:58 hodin byla provedeným průzkumem zjištěna čelní srážka dvou osobních vozidel.
Po silném nárazu skončilo jedno ze zdeformovaných aut ležet na boku uprostřed vozovky a uvnitř vozidla zůstaly zaklíněné tři těžce zraněné osoby. Druhý vůz se dvěma zaklíněnými osobami byl po nárazu odhozen částečně mimo vozovku.
ViewImage-(8).jpg
Hasiči pomocí dvou hydraulických vyprošťovacích souprav začali vyprošťovat zaklíněné osoby z obou havarovaných vozidel. I přes veškerou snahu zasahujících záchranářů už nebylo možné dvěma osobám v převráceném autě pomoci a lékař musel konstatovat exitus. Třetí osoba z tohoto vozu byla při vědomí předána záchranářům. Posádka druhého vozidla byla také při vědomí vyproštěna a předána s těžkými zraněními do péče zdravotnických záchranářů.
Hasiči po celou dobu této tragické události asistovali Policii ČR při vyšetřování nehody. Silnice č. 116 mezi Ploskovem a křižovatkou Luby byla téměř tři hodiny zcela uzavřena.
nstržm. Bc. Lukáš Vejvar
stanice HZS Kladno, směna A