Dvě tragické dopravní nehody ve Středočeském kraji

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

15.06.2022 | Středočeský kraj
Dvě tragické dopravní nehody ve Středočeském kraji

Ve středu 15. června přijalo Krajské operační a informační středisko v průběhu jedné hodiny oznámení o dvou vážných dopravních nehodách ve Středočeském kraji.

První ze dvojice událostí byla nahlášena minutu před 14. hodinou. Oznamovatel uvedl, že na silnici I/9 na obchvatu obce Líbeznice na Mělnicku došlo k čelnímu střetu osobního a nákladního automobilu. V osobním automobilu navíc zůstala zaklíněna osoba, která nejevila známky života. Operační důstojník na místo vyslal profesionální hasiče z Mělníka a Neratovic spolu s podnikovými hasiči AERO Vodochody AEROSPACE, a. s.

Ti po příjezdu k události potvrdili, že uvnitř osobního automobilu zůstala zaklíněna osoba, u které lékař zdravotnické záchranné služby potvrdil exitus. Z poškozeného nákladního automobilu došlo k úniku nafty na vozovku, který jednotky na místě zasypaly a zamezily jeho dalšímu úniku.

Silnice I/9 byla po celou dobu zásahu a vyšetřování nehody Policií ČR obousměrně uzavřena. K zachování akceschopnosti pro případ dalšího výjezdu byla neratovická profesionální stanice zálohována dobrovolnou jednotkou Neratovice, která držela pohotovost na vlastní zbrojnici.

Druhá téměř totožná dopravní nehoda se stala pár minut po 15. hodině na silnici I/3 u obce Olbramovice na Benešovsku. Také zde došlo ke střetu osobního s nákladním automobilem. Operační důstojník na místo vyslal profesionální hasiče z Benešova spolu s dobrovolnými hasiči obce Votice, kteří jsou předurčeni na zásahy u dopravních nehod.

Jednotky po příjezdu k místu nehody potvrdily, že došlo ke střetu osobního a nákladního automobilu. Na místě se nacházely dvě zraněné osoby. Zranění jedné z nich však byla natolik vážná, že jim přes veškerou snahu záchranářů na místě podlehla. Pro druhou zraněnou povolala zdravotnická záchranná služba k rychlejšímu transportu do nemocnice vrtulník Letecké záchranné služby.

Hasiči na místě zasypali uniklé provozní kapaliny a na vozidlech provedli protipožární opatření. Pro řidiče nákladního automobilu nechal velitel zásahu povolat příslušníka HZS Středočeského kraje proškoleného v poskytování posttraumatické intervenční péče.

Silnice I/3 byla po celou dobu zásahu a vyšetřování události obousměrně uzavřena. K zachování akceschopnosti byla benešovská profesionální stanice zálohována dobrovolnou jednotkou Bystřice, která držela pohotovost na své zbrojnici.

Zdroj: por. Ing. Tereza Sýkora Fliegerová
HZS Středočeského kraje