Hasiči převezli pacientku k ošetření pomocí člunu

HZS Středočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Hasiči převezli pacientku k ošetření pomocí člunu
Ve středu 17. května krátce po 16. hodině byli hasiči voláni k nevšednímu transportu pacientky z velmi těžce pro pozemní techniku přístupného místa mezi Slapskou a Štěchovickou přehradou.
 ed.jpg
Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Jílové a jednotka SDH ze Štěchovic. Pomocí motorového člunu čtyři hasiči přepravili lékaře a zdravotnického záchranáře k pacientce.
ddd.jpg
Žena se nacházela na levém břehu Vltavy u „Bílé skály“ nedaleko známé trampské osady Ztracenka v katastru obce Štěchovice v okrese Praha-západ. Byla při vědomí, ale měla zhoršené dýchání a vyrážku v obličeji. Hasiči ji naložili do transportní vany a po ošetření posádkou zdravotnické záchranné služby přepravili po vodní hladině k sanitnímu vozu, který přijel na náplavku u Třebenic pod Slapskou přehradou.
d.jpg
fff.jpg