Hasiči vyprošťovali řidiče po střetu dvou vozidel ve Staré Boleslavi

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

Hasiči vyprošťovali řidiče po střetu dvou vozidel ve Staré Boleslavi

nehoda44.png
Dopravní nehoda osobního a dodávkového automobilu ve Staré Boleslavi v ulici 5. května byla na tísňovou linku středočeských hasičů nahlášena v úterý 2. října 2018 dopoledne.

j-(1).jpg

Po srážce skončila dodávka ležet na boku, v obou vozidlech zůstali zranění lidé. Na místo ihned vyjeli hasici-vuz1.pngprofesionální hasiči ze stanice Stará Boleslav, dobrovolní hasiči z Brandýsa nad Labem, vyprošťovací automobil ze stanice Mělník a velitel čety ze stanice Mladá Boleslav.

klh-(1).jpg

sanita.jpgPo příjezdu k zásahu velitel upřesnil, že je v dodávkovém vozidle zraněný muž, kterého jednotky vyprostily, zajistily tepelný komfort a zastavily krvácení hlavy. V osobním automobilu cestoval řidič, u kterého došlo k otevřené zlomenině stehenní kosti a těhotná žena, které se při nehodě vážně zranila. Oba byli lekarske-vrtulnik-piktogram-a-ikony-400-585491.jpgpři příjezdu hasičů mimo vozidlo. Vyškolení hasiči – zdravotníci poskytli zraněným předlékařskou první pomoc a následně spolupracovali se zdravotnickou záchrannou službou. Ta na místo povolala také vrtulník letecké záchranné služby, který přepravil řidiče dodávky do nemocnice.

str-(1).jpg

policie2.jpgSouběžně bylo na vozidlech provedeno protipožární opatření a likvidován únik provozních kapalin. Po vyšetření nehody příslušníky PČR zajistila odtahová služba otočení dodávky na kola. Silnice byla zprůjezdněna po 11. hodině.

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel – tiskový odbor HZS Středočeského kraje

Foto:HZS Středočeského kraje