Havárie dodávky s následným požárem

HZS Středočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionu

14.07.2017
Havárie dodávky s následným požárem

V noci na čtvrtek 13. července sedmnáct minut po třetí hodině byla na linku tísňového volání HZS Středočeského kraje nahlášena dopravní nehoda dodávky s následným požárem na Černokostelecké ulici v Říčanech.

obrm.jpg

K události byla vyslána jednotka profesionálních hasičů z Říčan, která to měla k místu přibližně jeden kilometr. V době příjezdu hasičů už byla přední část vozidla požárem zcela zasažena a plameny se rychle rozšiřovaly na celý automobil. Řidič, který narazil do betonového ostrůvku uprostřed silnice, byl nezraněný v šoku mimo vozidlo. Měl obrovské štěstí, že ho z kabiny vytáhl a zachránil pohotový svědek nehody.

Hasiči v dýchací technice pomocí jednoho C proudu a vysokotlaku požár během krátké chvilky lokalizovali a následně zlikvidovali. Při nehodě došlo k úniku cca 100 litrů nafty, která se vlivem hasebního zásahu dostala do kanalizace. Na místo proto byla přizvána pracovnice životního prostředí, která rozhodla o dalším postupu při likvidaci uniklých pohonných hmot. Po zadokumentování nehody policií bylo vozidlo následně vyproštěno pomocí navijáku z vyprošťovacího automobilu.

po.jpg

Po celou dobu zásahu byl hlavní tah mezi Prahou a Kutnou Horou v místě havárie zcela uzavřen, což se negativně projevilo v dopravě v obou směrech, neboť odklon vedlejšími ulicemi Říčan trval až do půl deváté. Přímé škody na vozidle odhadl vyšetřovatel na 800 tisíc korun.

nprap. Petr Svoboda, oddělení IZS
Tiskový odbor :HZS Středočeského kraje